![](http://cultura.primariamedias.ro/wp-content/uploads/2022/01/243158892_3106937946296460_3517760901001164268_n-212x300.jpg)
Având în vedere situația epidemiologică înregistrată la nivelul municipiului Mediaș, transpusă prin creșterea ratei de incidență a îmbolnăvirilor în ceea ce privește virusul SARS COV 2, Primăria Municipiului Mediaș a hotărât anularea evenimentului „Zilele Recoltei“. Măsura este necesară pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 la nivelul populației din municipiul nostru.
Manifestarea „Zilele Recoltei“ era programată a se desfășura în perioada 1 – 3 octombrie 2021, în Piața Corneliu Coposu, cu participarea instituțiilor de învățământ din localitate, a producătorilor locali, dar și a unui număr mare de artiști.
Vă mulțumim pentru înțelegere!