”Sărbătorim împreună” – Expoziție de Artă Plastică – 14.03.2019 – 10.04.2019

Primăria Municipiului Municipiului Mediaș, în colaborare cu Școala Gimnazială „Bathory Istvan” Mediaş, organizează Expoziție temporară de Artă Plastică: ”Sărbătorim Împreună”.
Vernisajul expoziţiei va avea loc joi, 14 martie, ora 16:00, la sediul Muzeului Municipal Mediaș, Str. M. Viteazu, Nr. 46.
În cadrul expoziției expun elevii: Albu Andreea, Biro Arpad Florian, Bisericaru Noémie, Borsos Kamélia, Catalan Takács, Kis Robert, Fülöp Noémie, Gașpar Maria Eliza, Halász Adrienn, Láng Timea-Erika, Lázár Péter, Sándor Anna, Szakács Timea Béata și Varga Timea Emese.
Expoziţia de artă plastică a elevilor Şcolii Gimnaziale „Bathory Istvan” Mediaş comemorează Revoluţia de la 1848, o dovadă a faptului că municipiul Mediaş este un exemplu de urmat în afirmarea diversităţii culturale şi lingvistice caracteristică Transilvaniei.
Expoziţia va fi deschisă în perioada 14 martie – 10 aprilie, 2019.