Povestea mărțișorului

Primăria municipiului Mediaș, prin Direcția Municipală pentru Cultură, Sport, Turism și Tineret în colaborare cu Grădinița cu program prelungit Nr. 12, grupa Veverițelor, Grădinița cu program prelungit „Bucuria Copiilor“ grupa Spiridușilor și Biblioteca Municipală „St. L. Roth“ Mediaș – secția copii au sărbătorit ziua de 1 martie la sediul grădinițelor printr-un recital de poezii și cântece dedicate primăverii și au confecționat mărtișoare pentru a le dărui mamelor, bunicilor și tuturor ființelor dragi lor.
Le mulțumim pentru colaborare doamnei director Nicula Iustina și cadrelor didactice Budescu Aurelia, Istrate Lidia de la Grădinița cu program prelungit Nr. 12 și doamnei director Peter Izabela și cadrelor didactice Nagy Irina și Comșa Roxana de la Grădinița cu program prelungit „Bucuria Copiilor” Mediaș.
SURSE MASS-MEDIA:     NOVA TV