”Marșul pentru Viață 2019” – 22.03.2019

Pe 22 Martie, PARTICIPĂ la Marșul pentru Viață Mediaș 2019 ❗️

Evenimentul va debuta, la ora 16.30, la Catedrala Ortodoxă ,,Sf. Arhangheli Mihail și Gavriil” cu o rugăciune comună după care va urma un marș pe traseul Piața Andrei Șaguna – Spitalul Municipal Mediaș – Str. I. G. Duca – Piața Regele Ferdinand I – Str. Nicolae Iorga – Piața Andrei Șaguna.

Evenimentul este organizat de către Protopopiatul Ortodox Român în parteneriat cu Primăria Municipiului Mediaș.

„UNIC DIN PRIMA SECUNDĂ” este tema Marșului pentru viață din acest an și afirmă unicitatea și valoarea infinită a fiecărei persoane încă din prima clipă a vieții.

Este nevoie ca societatea să valorizeze mai mult darul vieții și să sprijine femeile în criză de sarcină. Fiecare copil, de dinainte de a fi născut, se distinge de orice alt om de pe planetă, are ADN propriu și o menire foarte specifică în această lume, pe care nimeni nu o poate înlocui.